Каталог товарів

Робота кондиціонера в зимовий час

Робота кондиціонера в зимовий час

Робота кондиціонера взимку, коли морозно

Здається природним, що слово «кондиціонер» у нас перш за все асоціюється з охолодженням повітря в літню спеку, що створює оманливе враження про те, що в холодну пору року таке обладнання буде простоювати. Часто це так і є, на ринку як і раніше зустрічаються моделі "заточені" виключно для роботи на охолодження, з жорсткими лімітами по температурі навколишнього середовища. Але ці моделі швидше виняток, адже сьогодні більшість виробників випускає універсальні спліт-системи здатні працювати на холод і тепло в залежності від пори року.
Найчастіше в спеціалізованих кондиціонерів середнього і нижнього цінового сегмента мінімально допустима температура в холодний період до -5 градусів. Робота при низьких температурах можлива, але істотно підвищує ризик швидкої поломки зовнішнього блоку спліт-системи, до того ж така робота не буде вигідна з економічної точки зору. Так можна включати кондиціонер при мінусовій температурі?

Як працює кондиціонер на обігрів в зимовий період?

Хочеться відразу чітко позначити, що, включаючи кондиціонер для нагріву повітря в будинку в зимовий період, не слід забувати, що конкретна модель спліт-системи розрахована на свій діапазон робочих температур за вікном. Дізнатися його краще відразу при покупці у фахівця або прочитати інструкцію, прикладену до обладнання.

Чому це відбувається? Справа в тому, що чим нижче буде падати температура, тим нижче буде ККД кондиціонера. Ваш кондиціонер на обігрів взимку буде споживати все більшу потужність при зниженні виробленого тепла, конкретні параметри індивідуальні для кожного кондиціонера, уточнюйте COP вашої моделі у фахівця.
У цій статті ми наводимо вам графік, для того що б ви змогли оцінити візуально залежність між споживаною потужністю і продуктивністю для середньостатистичного кондиціонера, виражену через коефіцієнт корекції. Як бачите використовувати кондиціонер при -10 градусах за вікном вже просто не раціонально.

Зависимость между потребленной мощностью и производительностью

Не дивно, що сьогодні багато компаній пропонують вирішити цю проблему установкою якогось "зимового комплекту", кажучи в рекламі про те, що ви зможете використовувати вашу спліт-систему навіть при -30 градусах за Цельсієм. Природно, що наївно вірити в цю рекламу не варто, хоча частка правди в ній все ж є.

Як включити кондиціонер на «обігрів»?

Спочатку переконайтеся, що опалення кондиціонером можливо, тобто він повинен підтримувати функцію "тепло" або "обігрів". Далі дізнайтеся при якій мінусовій температурі зовнішнього повітря можна включати кондиціонер на обігрів взимку. Таку інформацію можна дізнаватися у консультанта відразу при покупці або вже вдома уважно ознайомившись з інструкцією по експлуатації пристрою.
Якщо щось незрозуміло або ви в чомусь не впевнені, то зверніться в компанію, яка встановлювала кондиціонер.
Звичайні кондиціонери можуть працювати на обігрів при температурі зовнішнього повітря до -7 ° С, а ось Mitsubishi Electric Zubadan - до -20 ° ССистеми кондиціонування з зимовими комплектами для великих серверних центрів можуть працювати при температурі до -30 ° С.

Включається кондиціонер на режим "обігріву" за допомогою пульта дистанційного керування, який йде в комплекті з кожним пристроєм. Послідовність дій така:
натискаєте кнопку «MODE» (можливо кілька разів), поки на дисплеї пульта з'явиться значок «сонце» або напис "HEAT" (на пультах може бути відсутнім кнопка "MODE", але будуть відразу кнопки зі значками, в тому числі і "сонця", яке вам якраз потрібно вибрати)
через 3-5 хвилин можете відчути потік теплого повітря, його температуру можна відрегулювати пультом (кнопки "+" і "-") в залежності від ваших потреб і вологості повітря в будинку.

Що являють собою низькотемпературні зимові комплекти на кондиціонери?

Спочатку розберемося, які ж завдання в реальності вони вирішують. Отже, це:
Підігрів компресора теплого старту, адже при мінусових температурах масло може загуснути і запуск обладнання буде неможливим;

Підігрів дренажної системи, її обмерзання під час роботи може привести до закупорювання каналу;
Уповільнення швидкості обертання вентилятора зовнішнього блоку, запобігає обмерзання теплообмінника під час старту.


З цього випливає, що низькотемпературні комплекти можуть забезпечити справну роботу при мінусових температурах, поліпшивши якість роботи спліт-системи в умовах роботи, для яких вона спочатку не призначалася. Про роботу в сильні морози мови, все ж, бути не може, оскільки такий процес може вивести з ладу дороге устаткування.

Незважаючи на те, що ряд виробників (Lessar зокрема) навіть самі випускають зимові комплекти, існують і інші варіанти вирішення проблеми. Так компанія, яка є одним з лідерів в області виробництва кліматичної техніки, Mitsubishi Electric, випускає спеціалізоване обладнання, яке відразу ж розраховане для роботи при екстремально низьких температурах. Так, серія зовнішніх блоків Power Inverter здатна працювати на нагрів при зовнішній температурі до -20 градусів, а серія кондиціонерів з тепловими насосами ZUBADAN може працювати на нагрів навіть при -25 градусів за Цельсієм.

Нині японська компанія Daikin, яка так само є фактичним творцем сучасної галузі кліматичного обладнання, пішла іншим шляхом - підняттям стандартів продуктивності всього модельного ряду. Основна маса їх сучасних кондиціонерів здатна працювати на нагрів при -15 градусах, а серія спліт-систем з інверторним керуванням RZQG (індекс зовнішнього блоку) працює на нагрів до -20 градусів за Цельсієм.

Якщо у вас вже є звичайний кондиціонер, який повністю влаштовує своєю роботою, то можливо розумніше взимку буде використання теплових насосів. Наша компанія вже не перший рік займається проектуванням подібних систем з обладнанням від Viessmann, вони відрізняються високою продуктивністю і економною витратою енергоносіїв.

Чи може кондиціонер працювати на охолодження взимку?

Ще специфічним завданням може здатися використання кондиціонера взимку для охолодження приміщення, зрозуміло це не потрібно для побутового застосування. Навіщо ж тоді їх так використовувати? Для охолодження обладнання в дата-центрах, де тепло виділяється серверним обладнанням (а це можуть бути ряди досить щільно розташованих стійок з серверними юнітами). Сумарно виділена теплова потужність не може бути відведена вентиляцією, оскільки з надходженням холодного повітря ми можемо отримати високий рівень вологи і небезпека утворення конденсату на дорогому обладнанні. Значить, потрібні кондиціонери, для невеликого дата-центру, бюджет якого обмежений і не дозволяє використовувати більш складну кліматику.

Хто не шукає компромісних варіантів і, вирішуючи заощадити, ставить звичайні, дешеві побутові кондиціонери, але в кінцевому підсумку це веде до виходу їх з ладу в момент (термін їх життя в умовах такої жорсткої експлуатації не перевищує двох сезонів). Підсумок - скупий платить двічі - перший раз за покупку нового обладнання, другий - за простій в роботі.

Інженери Альтер Ейр рекомендують використовувати, як мінімум, спліт-системи напівпромислової серії, призначені для роботи на охолодження при низьких температурах або з встановленим «зимовим комплектом». Більш того, необхідно "гаряче резервування", тобто - в приміщеннях потрібно встановлювати 2 кондиціонери, з'єднаних системою автоматики, в разі виходу з ладу одного другий включиться в роботу без участі людини. Ця схема дозволяє мати 100% резерв потужності. Крім того, в період пікових навантажень можуть працювати обидва кондиціонера, а для меншого зносу обладнання автоматика може чергувати роботу кондиціонерів за розкладом.