Каталог

Фільтри

Установка, монтаж, демонтаж кондиціонерів

Монтаж кондиціонера Кондиціонер є незамінним обладнанням, яке служить для охолодження повітря в теплу пору року та зігріває у холоди. Комфортний температурний режим впливає на працездатність співробітників на підприємствах та офісах. Кондиціонери використовують незалежно від температури повітря на вулиці, але особливо вони потрібні влітку, коли стає дуже спекотно, температура досягає +30°C. У таких умовах неможливо продуктивно працювати, тому потрібне охолодження.

Монтаж кондиціонера під ключ можна здійснити за допомогою кваліфікованих фахівців, які є майстрами своєї справи. Таким чином ви зможете значно заощадити час та нерви, оскільки встановлення кондиціонера під ключ непросте завдання і потребує особливих навичок та професійного досвіду. У середньому кондиціонер може прослужити своєму власнику близько п'яти років, щоб обладнання прослужило до такого терміну, його потрібно монтувати, при цьому використовують сучасні високоточні інструменти.

Ми пропонуємо встановлення та демонтаж кондиціонерів у місті Рівне, включаючи всю Рівненську область: Зарічне, Здолбунів, Корець, Костопіль, Млинів, Острог, Радивилів, Рокитне, Березне, Володимирець, Гоща, Демидівка, Дубно, Дубровиця, Сарни.

Як здійснюється встановлення кондиціонерів

Встановлення внутрішнього блоку кондиціонера здійснюється залежно від геометрії будівлі. Таким чином можна досягти найвищої ефективності. До того ж, важливо враховувати той факт, що внутрішній блок кондиціонера має бути подалі від джерел тепла. Якісне встановлення кондиціонерів у приватному будинку, зокрема внутрішнього блоку, проводиться таким чином, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд приміщення. До того ж таким чином буде легше відвести конденсат. Щоб вибрати найбільш підходяще місце для підключення зовнішнього блоку необхідно брати до уваги наведені нижче пункти:

 • щоб його шум не заважав ні господарям житла, ні їхнім сусідам,
 • щоб ефективно відводилося виведене з кімнати тепло;
 • щоб зручно було обслуговувати кондиціонер надалі.

Монтаж канального, касетного і підлогово-стельового кондиціонера в цілому здійснюється з урахуванням тої вимоги, щоб довжина труби холодоагенту не перевищувала допустимі значення.

Професійна компанія-інсталятор, використовує тільки якісні матеріали для установки кондиціонера. Використовуючи якісні матеріали відомих європейських виробників можна бути впевненим в довгих роках роботи устаткування без браку. Роблячи монтаж кондиціонера правильно потрібно перед першим запуском його в роботу, обов'язково робити вакумування фреонової системи. Це робиться для того, щоб видалити повітря і вологу.

Також можна не відразу монтувати кондиціонер, а попередньо закласти магістраль. Магістраль - це мідні трубки в утеплювачі, дренажна труба і електричні дроти, які з'єднують внутрішній і зовнішній блоки. І якщо у вас ремонт це буде найправильніший варіант монтажу кондиціонера. Найкраще заховати магістралі і дроти живлення під час ремонту, ніж після ремонту прокладати пластикові короба. Хочу зауважити, що неякісно закладена магістраль може створити безліч проблем. Тому прокладку магістралі потрібно довірити тому, хто в цьому професіонал.

Монтаж кондиціонера у два етапи (під час ремонтних робіт) та в один етап

Монтаж кондиціонера під час ремонту

85% кліматичних систем встановлюються на стадії ремонту. Це доцільно тому як в процесі ремонтних робіт фахівці можуть прокласти фреонові траси, сховавши їх, наприклад, в стінах або стелі. Ви не обмежені за часом виконання свого ремонту, адже всі остаточні роботи будуть виконані нашими майстрами відразу після його закінчення.

Перший етап монтажу спліт-систем

Насамперед на об'єкт відправляється замірник. Він проектує розташування кліматичного обладнання, враховуючи план вашого ремонту. Вам будуть запропоновані варіанти розміщення комунікацій і компонентів системи. Дренажну систему ви можете вивести в каналізацію, а не на вулицю, всі непривабливі дроти і трубки - заховати під облицювальні матеріали в стіни, підлогу або стелю. Також спільно з фахівцем ви вибираєте найбільш вигідну локацію для розміщення внутрішнього і зовнішнього блоків. Схема першого етапу така:

 • Узгодження обсягу робіт з замовником.
 • Штроблення стін для установки комунікацій. Залежно від обумовлених умов, робота може виконуватися власними силами замовника або співробітниками від компанії-виконавця.
 • Установка зовнішнього блоку спліт-системи. Це можна зробити на другому етапі монтажних робіт.
 • Буріння отворів в стіні для виведення необхідних комунікацій до зовнішнього блоку. Вихід дренажної системи обговорюється.

Тепер ви робите ремонт і повідомляєте нам про його закінчення. Як тільки ви робите заявку, бригада наших майстрів вирушає до вас з метою закінчити розпочате.

Другий етап монтажу спліт-систем

Після того, як ви закінчили ремонт, фахівці виконують наступні дії:

 • Кріплять внутрішній блок спліт-системи на стіну кімнати.
 • З'єднують трасу з внутрішнім блоком.
 • Виконують герметизацію траси за допомогою вакуумного насоса.
 • Заповнюють трубки холодоагентом.
 • Запускають систему і перевіряють її.
 • Дають можливість замовнику упевнитися в працездатності пристрою.

Установка спліт-системи в один етап

Досвідченими фахівцями даний вид установки виконується за кілька годин. Якщо ви замовили монтаж систем кондиціонування у нас, підйом обладнання на ліфті буде безкоштовним. Вартість транспортування устаткування та комплектуючих обговорюється індивідуально з кожним замовником.

Установка зовнішнього блоку на цегляні і бетонні фасади виконується відразу після прибуття бригади. Якщо ж фасад виконаний з декоративної композитної плитки або висота блоку більше 70 см, буде потрібна допомога альпініста.

Приблизний порядок виконання робіт:

 • Менеджер компанії уточнює всі нюанси, що дозволяють визначити складність робіт: матеріал фасаду, сторона монтажу, розташування і ширина вікон. У 80% випадків ці питання допомагають уникнути необхідності додаткових вимірів.
 • На об'єкт приїжджає замірник, і оцінює масштаб роботи. Проводяться необхідні заміри, визначаються локації розміщення зовнішнього і внутрішнього блоків, комунікацій та інше.
 • Виконується монтаж внутрішнього блоку кондиціонера.
 • З'єднується траса з внутрішнім блоком.
 • Виконується герметизація траси за допомогою вакуумного насоса.
 • Система заповнюється фреоном.
 • Перевіряється працездатність пристрою на всіх режимах. Потім замовник приймає роботу і підписує акт.

При такому типі монтажу частина міжблочної траси залишається за вікном, а відрізок фреонового контуру розташовується всередині кімнати і закривається декоративним коробом. У вартість стандартного монтажу входить 50 см короба.

Демонтаж системи кондиціювання, спліт-систем: коли це необхідно

Демонтаж кондиціонера Спліт-системи є необхідним обладнанням як у домашніх умовах, так і в офісах, а також на підприємствах, оскільки вони забезпечують комфортне перебування працівників на робочому місці. Встановлення та демонтаж побутових кондиціонерів, як правило, здійснюється за допомогою майстрів, які мають достатньо досвіду для цього. Необхідність демонтажу кондиціонера може виникнути з кількох причин:

 • Зміна місця проживання власником. Людина може переїхати в іншу квартиру чи будинок.
 • Припинення оренди приміщення, якщо справа стосується офісу чи підприємства.
 • Поява серйозних поломок, які не можна виправити без демонтажу внутрішнього блоку кондиціонера. Після проведення ремонтних робіт можна знову встановити кондиціонер для подальшого користування.
 • Поломка зовнішнього чи внутрішнього блоку спліт-системи, що впливає на працездатність обладнання.
 • Демонтаж кондиціонера з наступною заміною, якщо гарантійний термін обладнання ще не минув, а кондиціонер вже вийшов з ладу.

Що стосується демонтажу кондиціонера з наступною заміною, якщо гарантійний термін ще не закінчився, всі витрати на ремонтні роботи повинна покрити компанія виробника кондиціонера. Гарантійні зобов'язання виконуються лише за умови, якщо первинний монтаж та приєднання кондиціонера, а також подальші роботи з демонтажу здійснювалися авторизованими компаніями. Цей факт має бути задокументований, інакше не буде доказів, щоб довести свої претензії до суду. У такому разі виробник матиме право посилатися на умови гарантії та зможе відмовитись виконувати гарантійні зобов'язання. Але якщо у вас будуть всі необхідні докази, ви зможете скористатися безкоштовними послугами компанії.

У нас ви зможете замовити демонтаж кондиціонера будь-якого типу та класу. Ми також можемо запропонувати якісний демонтаж кондиціонера із збереженням фреону – дуже популярну послугу, незамінну у разі переїзду чи ремонту в кімнаті.

Наші спеціалісти самостійно знімуть, перевезуть та встановлять ваш агрегат на нове місце. Попередньо проводиться діагностика систем з метою перевірки їхньої працездатності. Ви можете бути впевнені, що ваш пристрій не втратить своєї ефективності навіть після повторного монтажу.

У послуги демонтажу кондиціонерів входить:

 • діагностика системи;
 • закачування холодоагенту в зовнішній блок;
 • демонтаж внутрішнього та зовнішнього блоків;
 • демонтаж трубки кондиціонера, кронштейна та міжблочної траси;
 • герметизація отвору у стіні.

Акцентуємо вашу увагу, що для виконання перших двох пунктів знадобиться підключений до мережі кондиціонер та пульт його управління.

Ціна демонтажу кондиціонера на фасаді не включає роботи на великій висоті, а також замовлення автовишки. Таким чином, якщо зовнішній блок кондиціонера знаходиться надто високо, потрібно попередньо обговорити цю деталь з менеджером.

Головні етапи демонтажу спліт-систем та кондиціонерів

Зняття кондиціонера є досить складним завданням, яке вимагає виконання цілого комплексу робіт. Ці роботи краще довірити кваліфікованим фахівцям, які мають достатньо професійного досвіду для проведення операцій такого роду. Демонтаж, так само, як і встановлення кондиціонера вимагає дотримання ряду правил та норм. Їх дотримання є обов'язковим, оскільки від цього залежить термін подальшої експлуатації обладнання в належному технічному стані. Поетапний план проведення робіт такого роду виглядає так:

 • Відключення кондиціонера від джерела електропостачання, наповнення холодоагенту із системи;
 • Розстикування системи труб та зняття внутрішнього блоку спліт-системи зі стіни для подальшого зняття кронштейна кондиціонера;
 • Підготовка до робіт на вулиці та попереднє закріплення деталей та вузлів за допомогою страхувальних мотузок, щоб уникнути їх падіння;
 • Зняття зовнішнього блоку кондиціонера, консольного кронштейна та інших встановлених зовнішньої поверхні елементів.

Демонтажем старого кондиціонера та монтажними роботами нового повинні займатися майстри, які спеціалізуються на цьому. У сучасному світі демонтажні роботи кондиціонера часто супроводжуються роботами на великій висоті, оскільки часто мешканці квартир встановлюють їх для забезпечення комфортного температурного режиму у своїх квартирах. Такі роботи повинні здійснюватися виключно професіоналами, які мають навички промислового альпінізму, а також багаж подібного досвіду. Наші професійні майстри мають досить великий досвід у сфері встановлення та демонтажу кондиціонерів, тому можуть виконати швидке встановлення кондиціонера без втрати якості. Якщо ви замовите кондиціонер, включаючи послугу встановлення у місті Рівне у нашій компанії, то у вас буде можливість отримати розширену гарантію на обладнання, а також знижку на роботи. Ми хочемо підкреслити, що монтаж своїх кондиціонерів ми здійснюємо позачергово, до того ціна установки кондиціонера під ключ вас приємно здивує. Якщо ви придбали кондиціонер, не в нашій компанії, то ми надаємо послуги з монтажу в порядку черги, ціна монтажу кондиціонера буде вищою і коливається в межах від 500 до 1000 грн.

Багато фірм з продажу та встановлення кондиціонерів пропонують свої послуги. Наша компанія входить до їх числа, ПП «Рівне-кондиціонер» надає послугу «Експрес-монтаж», яка активно користується попитом у гарячий сезон. Ви можете замовити установку кондиціонера, зв'язавшись із нашим менеджером. Якщо ви купили кондиціонер, але чекати своєї черги на встановлення дуже довго, то ви можете скористатися цією послугою. У такому разі встановити кондиціонер у квартиру або приватний будинок можна протягом найближчих 2-3 днів, незважаючи на чергу.

Перенесення кондиціонерів

Перенесення кондиціонера має здійснюватися за допомогою високоякісної техніки. Таким чином можна уникнути механічних пошкоджень. Саме з цієї причини варто віддавати перевагу лише тим компаніям, які співпрацюють виключно із сучасними автопарками. Майстри завжди дбають про те, щоб обладнання було надійно зафіксовано, тільки так можна доставити обладнання та повністю виключити ймовірність механічних пошкоджень у процесі перенесення. Фіксація кондиціонера є ключовим фактором благополучного транспортування, оскільки більшість автошляхів мають нерівності та вибоїни.

Послуга перенесення кондиціонера включає не тільки транспортування, а й низку інших послуг, включаючи демонтаж з дотриманням усіх норм і правил, а також належну установку на новому об'єкті. Коли всі ці етапи буде виконано, майстер зобов'язаний здійснити перевірку обладнання у присутності замовника, щоб переконатися у його працездатності. Якщо у процесі перевірки жодних проблем не виникне, то все було зроблено правильно і процедура може вважатися закінченою.

Яка ціна монтажних робіт та які фактори впливають на вартість?

Ціна установки кондиціонера є важливим фактором для замовників. Багато клієнтів віддають перевагу бюджетним варіантам, але такий вибір не завжди виправдовує надії. Зверніть увагу, що неякісне проведення монтажних робіт може значно позначитися на подальшій експлуатації обладнання, що спричинить додаткові витрати на діагностику, ремонт або навіть заміну обладнання. Часто буває так, що помилки некомпетентних майстрів, які не мають досвіду, вже неможливо виправити і доводиться змінювати всю систему кондиціювання. Якщо ви відповідально ставитеся до свого вибору, варто заздалегідь обговорити з менеджером досвід роботи та кваліфікацію фахівців, які займатимуться монтажними роботами вашого кондиціонера.

Повну вартість монтажних робіт можна дізнатися лише після проведення комплексного аналізу системи та кімнати, в якій буде встановлюватись кондиціонер. Тому, якщо ви хочете дізнатися ціну послуг з встановлення кондиціонера, вам потрібно проконсультуватися з менеджером компанії «Рівне-кондиціонер».

Вартість установки кондиціонерів залежить від складності проведення робіт. Майстри компанії «Рівне-кондиціонер» можуть зробити висновок щодо ціни за роботу лише після повноцінного огляду приміщення.

Нижче наведено таблицю, в якій вказано актуальні ціни на встановлення кондиціонерів. Зверніть увагу, що ціни на монтаж кондиціонерів є приблизними і допоможуть вам розрахувати свій бюджет, але вони можуть змінюватись в залежності від висновку майстра, який оцінює обсяг робіт.

Модель кондиціонера

Ціна установки від .... грн. (стандартного)

07, 09

3800 грн. (до 3 м. магістралі)

12

4000 грн. (до 3 м. магістралі)

18

4500 грн. (до 3 м. магістралі)

24

5000 грн. (до 3 м. магістралі)

Вартість встановлення внутрішнього і зовнішнього блоків кондиціонера на попередньо змонтовану магістраль коштує 1500грн, якщо магістраль закладалась нашими спеціалістами і кондиціонер куплений у нас. Якщо магістраль закладалась іншими майстрами, але кондиціонер куплений у нас то вартість такої установки коштує від 2000грн, а в деяких випадках можемо відмовитись від монтажу. Якщо кондиціонер куплений не в нас і магістраль закладали вам інші майсти то в такому випадку монтаж обладнання не проводимо.

 

 

 

 

Додаткові послуги:

Штроблення стіни під магістраль :

 • бетон - 400 грн. за 1 м/пог.
 • цегла силікатна - 300 грн. за 1 м/пог.
 • цегла червона - 200 грн. за 1 м/пог.
 • піноблок -120 грн. за 1/пог.

Штроблення стіни під дренаж :

 • бетон - 200 грн. за 1 м/пог.
 • цегла силікатна - 150 грн. за 1 м/пог.
 • цегла червона - 100 грн. за 1 м/пог.
 • піноблок -70 грн. за 1/пог.

Понад 3 м/пог. магістралі:

 • 550 грн. (6,35/9,52);    600 грн. (6,35/12,7) за 1м/пог.
 • 650 грн. (6,35/15,88);  700 грн. (9,52/15,88) за 1 м/пог.

Декор.короб:

50 грн.(10/10);   150грн. (60/40);   200 грн. (100/60)  за 1 м/пог.

Чищення кондиціонера:

Демонтаж кондиціонера:

від 600 грн. З розбиранням вн.блоку: від 800 грн.

600-1000 грн.

Зняття склопакета:

від 350 грн.

Підйом:

20 грн. / поверх (без ліфта).

Подовження електрокабелю:

від 45 грн. за 1 м/пог.

Монтаж внутрішнього блоку

1200 грн.

Монтаж зовнішнього блоку

1200 грн.

Дозаправка фреоном:

R 22 – 250 грн; R 410 – 250 грн.(без урахування фреону)

Виїзд за місто:

від КП –10,0 грн / км.

Повторний виїзд:

100-200 грн. (доустановка).

 

Додаткові послуги не належать до вартості установки кондиціонера на стандартних умовах!

Ми рекомендуємо довіритись фахівцям нашої компанії «Рівне-кондиціонер». Ми гарантуємо, що професійне встановлення кондиціонерів, включаючи додаткові послуги, а також цінова політика приємно вас здивують. Якщо вам потрібно встановити відразу кілька кондиціонерів, то ми з радістю надамо вам знижку, щоб ваше придбання було ще вигіднішим.

Іноді монтажні роботи можуть коштувати дорожче. Це пов'язано з тим фактом, що кондиціонери мають різну потужність, що вище потужність, тим дорожче коштуватиме установка. Наша компанія подбає про те, щоб підібрати для вас найбільш оптимальний варіант, щоб ви могли встановити кондиціонер недорого.

До того ж, ціна установки кондиціонера в квартиру або приватний будинок може змінюватись в залежності від особливостей конструкції кондиціонерів. Найдорожчими є:

 • касетні; Касетні кондиціонери найчастіше встановлюють для підтримки сприятливого температурного режиму в офісах та на підприємствах. Обладнання такого типу досить габаритне, тому вимагає акуратного поводження та професійного підходу в установці.
 • підлогово-стельові. Встановлення підлогово-стельового кондиціонера відрізняється своєю мобільністю, оскільки його можна встановити в будь-якій кімнаті. Важливо дотримуватись норм і правил встановлення такого обладнання, тоді воно прослужить довго і функціонуватиме ефективно.
 • канальні. Встановлення канального кондиціонера має ряд відмінностей, пов'язаних із технологією монтажних робіт. Монтаж канального кондиціонера вимагає багато вільного місця для розведення каналів подачі та рециркуляції повітря. Цей нюанс важливо враховувати.

Найбільш економічно вигідними варіантами є:

 • настінні. Встановлення настінного кондиціонера вимагає дотримання всіх норм та вимог, тому найкраще звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців.

Наша компанія займається продажем та монтажем кондиціонерів. Зверніть увагу, що терміни проведення монтажних робіт можуть впливати на їхню ціну. Якщо ви хочете встановити кондиціонер якнайшвидше, то вам доведеться заплатити більше за послугу – «кондиціонер з установкою». Бажаєте поставити кондиціонер у квартиру чи приватний будинок зі знижкою на максимально вигідних умовах? У такому випадку ми радимо монтувати спліт-системи в міжсезоння. Ціна установки спліт-системи в цей час буде значно нижчою.

Позитивні аспекти проведення монтажу та демонтажу кондиціонерів професіоналами компанії "Рівне - Кондиціонер"

Ми не рекомендуємо економити на таких операціях, як демонтаж і монтаж кондиціонерів. Майстри-любителі часто здатні затримувати обумовлені терміни і навіть можуть пошкодити обладнання, що призведе до його несправності. Встановлення кондиціонера у квартирі потребує особливих навичок та знань, які можна отримати лише з досвідом.

Ми радимо довіряти роботу лише кваліфікованим майстрам з великим професійним досвідом, які не перший рік займаються цією справою та можуть не тільки швидко, але й якісно здійснити монтаж чи демонтаж кондиціонера з огляду на всі нюанси. Незважаючи на те, що ціна на послуги професіоналів дещо вища, для замовника така пропозиція залишається вигіднішою, тому що їй не доведеться платити двічі, побоюючись неякісно виконаної роботи.

Робота кваліфікованих майстрів має низку переваг:

 • Гарантія Кваліфіковані майстри надають гарантію про виконану роботу, таким чином замовник почувається захищеним. До того ж робота таких фахівців завжди відрізняється високою якістю, що значно збільшує термін експлуатації та мінімізує ризик поломок.
 • Отримання консультації з експлуатації. Досвідчені експерти завжди надають своїм замовникам консультацію, під час якої розповідають про особливості функціонування обладнання, таким чином є всі шанси, що кондиціонер прослужить довше, оскільки належне поводження з технікою завжди є важливим фактором.
 • Вирішення будь-яких дефектів. Майстер завжди здатний виявити як явні, так і приховані дефекти роботи кондиціонера, виходячи зі свого професійного досвіду. Що стосується найбільш поширених проблем, то серед них варто звернути увагу на сильний шум під час функціонування, перегрів та збій тисків (воно може як підвищуватись, так і знижуватись).
 • Акуратність. Експерти завжди дуже обережно та відповідально ставляться до обладнання та всіх його складових, щоб нічого не зашкодити, а такі випадки бувають досить часто, якщо робота виконується майстрами-аматорами.
 • Облік особливостей конструкції кондиціонера та приміщення. Важливим фактором є той факт, щоб майстер добре знав особливості конструкції кондиціонера, а також відповідально підійшов до вибору місця розташування. Оскільки ці нюанси значно впливають на шум під час функціонування, а також ефективність обладнання.

Часті питання

Яка гарантія на послуги?

 • Сервісна служба компанії «Рівне – Кондиціонер» пропонує своїм клієнтам гарантію на надані послуги, які були замовлені під час консультації з менеджером.
 • Термін гарантії прописаний в акті виконаних робіт, який укладається між спеціалістами компанії та замовником після завершення робіт із встановлення. До того ж термін гарантії на всі послуги прописується в гарантійному талоні на придбане обладнання.
 • Термін гарантії може змінюватись в межах від 1 до 24 місяців, це залежить від виду роботи.
 • Гарантія не поширюється на чищення каналізації, а також демонтаж.
 • Наша компанія зі встановлення кондиціонерів надає гарантію на роботи виключно з новими матеріалами. Наприклад, монтаж кондиціонера на фреонові магістралі, які використовувалися раніше неможливий.

Що являє собою консультація майстра?

 • Часто буває так, що замовник не знає, яким саме чином здійснити певний вид роботи, не може самостійно визначитися з вибором необхідних матеріалів або деталей, або має якісь додаткові питання. У такому випадку, клієнт може звернутися за консультацією до майстра, який докладно розповість про все і відповість на всі питання, що цікавлять.
 • Менеджери компанії також надають консультації замовникам, вони можуть допомогти з різними питаннями, які можуть виникнути, але їх консультація не може надати всю необхідну інформацію, якщо справа стосується точних розрахунків вартості або обсягу робіт. Докладнішу консультацію з цих питань може надати майстер, який відвідає об'єкт і зробить свій професійний висновок.
 • У будь-який зручний для вас час за вашим запитом до вас на об'єкт може приїхати майстер компанії «Рівне-Кондиціонер». Він проведе всі необхідні виміри та обчислення, надасть відповіді на всі питання, вислухає ваші побажання, оголосить список робіт, розкаже, які матеріали знадобляться у процесі роботи та підкаже попередню вартість робіт.
 • Як правило, за консультацію майстра доведеться заплатити, всі ціни вказані у прайсі на встановлення кондиціонерів. Є шанс, що консультація майстра буде безкоштовною за кількох умов: якщо вона проходить того ж дня, коли майстер почне роботу; якщо вартість робіт перевищуватиме 4 000 грн.

Що включає процедура стандартного монтажу кондиціонера?

Процедура стандартного монтажу кондиціонерів включає:

 • перевезення обладнання на об'єкт, де проводитимуться монтажні роботи;
 • буріння вихідного отвору у стіні завтовшки до 70 см;
 • установка силового кабелю довжиною не більше 3 метрів;
 • встановлення фреонової траси з відривом до 3 метрів;
 • підключення зовнішнього блоку кондиціонера та встановлення внутрішнього блоку кондиціонера із встановленням 50 см кабель-каналу.

Коли роботи зі встановлення кондиціонера буде закінчено, майстер зобов'язаний провести перевірку системи, а також проконсультувати замовника щодо техніки безпеки, а також розповісти про належну експлуатацію обладнання.